Vægophængt puslebord?
-
26. januar 2021 kl. 17:42
Jeg er vild med det 🥰 jeg har på begge børns værelser og det er fantastisk at det bare vippes op og ikke tage så meget plads 🙏
vi havde det også i sommerhuset, så ja udpræget fan her 🤣
ofte har folk dem på badeværelset, men vi har på værelserne 😅
vores er vidst babydan alfred. Der er plads til bleer, vådservietter, cremer osv.
da den mindste var baby, havde vi er par små fletkurve ovenpå. ☺️
28. januar 2021 kl. 21:05Trods vi bor i stor hus, elsker jeg konceptet med væg ophængt puslebord. Vi havde det først år ca et puslebord på et værelse. Men hele det med at skulle hente vand, synes jeg var træls, plus ble spand osv på værelset.
Nu har vi et der hænger over vores badekar, så kan vi vende os rundt og der har vi håndvask. Så vi kan klare selv de væreste bleer. Vores datter er ved at være så stor, så hun snart skal af med bleen, dee synes jeg det er fantastisk, at vi kan klappe det samme, og derved intet gøre, før den næste i rækken kommer. Ligesom vi klapper det sammen, når datteren skal i badekar.
Så jeg synes det er fantastisk, men vi har også valgt et af de store pusleborde, hvor der er plads til at have vand, bleer osv stående 🙂
Viser 5 indlæg - 1 til 5 (af 5 i alt)- Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.
-
-
Graviditetsmails
Få Min-Maves daglige mail om din og babys udvikling under graviditeten Debatter
- At miste
- Baby (0-12 mån)
- Babysitting
- Børn (1+ år)
- De kreative forældre
- Debatter opdelt efter landsdele
- Familie
- Fertilitetsbehandling
- Forældregrupper
- Fødslen
- Generelle debatter
- Gravid
- Iværksætternes klub
- Køb og salg
- Lukkede grupper – Blandet
- MM taberklubben
- Om Min-mave
- Ønsker graviditet
- Terminsgrupper
- Vi har BRUG for rene linjer!
-
Tilmeld dig nyhedsbrevet
Ja tak, tilmeld mig Min-Mave.dks ugentlige Nyhedsbrev.
Jeg tilmelder mig også Blognyhedsbrevet samt Særnyhedsbrev, der begge udsendes i ny og næ. Nyhedsbrevet omhandler bl.a. graviditet, familieliv, relevante og nye artikler, samfundsdebatter og konkurrencer. Vi behandler dine personlige oplysninger som beskrevet i vores persondatapolitik, som kan læses her.