Close
Log Ind Opret Bruger

Hjælp til blødning

Tagget: 

  • 13 oktober 2021, 17:09

    Hej. Jeg er i går påbegyndt en medicinsk abort. Jeg indtog en pille mifegyne hos min gynækolog klokken 8.30 i går morges. Nu Sidder jeg bare her lidt over et døgn efter og har meget kraftig blødning og menstruationslignende smerter. Jeg ved at blødning og diverse ting kan opstå efter indtagning, men jeg synes jeg bløder meget kraftigt. Det er meningen jeg skal indtage 4 stikpiller i morgen. Er det her normalt? Har andre haft samme oplevelse? Jeg ville ringe til min gynækolog, men der er selvfølgelig lukket. Håber i kan hjælpe. Mange hilsner

     

    13. oktober 2021 kl. 18:46

    Hej Sara. Jeg ville ringe til din gynækolog i morgen inden du tager pillerne for at tjekke med dem. Jeg blødte først efter stikpillerne, men de sagde at nogen bløder allerede efter den første og jeg skulle ringe, hvis det var for meget til jeg var tryk ved det.

  • Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.