GRATIS guide til en vellykket ammeetablering
Tagget: amning gruppe termin
-
30 september 2021, 15:50
Hej
Jeg har i min FB-gruppe delt min GRATIS guide til en vellykket ammeetablering. Guiden er lavet på baggrund af mine egne oplevelser med amning og med de erfaringer jeg gør mig i mit virke som ammevejleder.
Derudover håber jeg at du vil deltage i min FB-gruppe, her kommer jeg til at dele trips og tricks, teknikker og gode råd som du kan bruge både før, under og efter dit ammeforløb. Og du kan bruge gruppen til at stille spørgsmål omkring dit ammeforløb. På fredag kl. 16 går jeg live i gruppen og snakker lidt om den allerførste amning, hvorefter der er tid til alle spørgsmål relateret til amning.
https://www.facebook.com/groups/1328167100935235
Kærlig hilsen
Lisa Castro
-
-
Graviditetsmails
Få Min-Maves daglige mail om din og babys udvikling under graviditeten Debatter
- At miste
- Baby (0-12 mån)
- Babysitting
- Børn (1+ år)
- De kreative forældre
- Debatter opdelt efter landsdele
- Familie
- Fertilitetsbehandling
- Forældregrupper
- Fødslen
- Generelle debatter
- Gravid
- Iværksætternes klub
- Køb og salg
- Lukkede grupper – Blandet
- MM taberklubben
- Om Min-mave
- Ønsker graviditet
- Terminsgrupper
- Vi har BRUG for rene linjer!
-
Tilmeld dig nyhedsbrevet
Ja tak, tilmeld mig Min-Mave.dks ugentlige Nyhedsbrev.
Jeg tilmelder mig også Blognyhedsbrevet samt Særnyhedsbrev, der begge udsendes i ny og næ. Nyhedsbrevet omhandler bl.a. graviditet, familieliv, relevante og nye artikler, samfundsdebatter og konkurrencer. Vi behandler dine personlige oplysninger som beskrevet i vores persondatapolitik, som kan læses her.